Çevremize baktığımızda insanların bazıları yüzlerindeki burun la çok uyumlu olduklarını görürüz, bu ilk algıyı bizde sağlayan nedir? Burunun ucu, kalkık lığı, deliklerin uyumu kaş ve göz yapısıyla orantısı ve yüz yapılarıdır. Burun estetiği ameliyatlarıyla bu durum şimdi çok daha uyumlu ve güzel sonuçlar çıkartmaktadır.

Burun estetiği ameliyatını kimler yapmalı? Bu ameliyat için bir plastik cerraha gitmenizi öneriyorum güzellik konusunda plastik cerrahlar tercih edilmelidir. Açık ameliyat mı? Kapalı ameliyat mı? Tercih etmeliyim, bu konuda doktorun tavsiyesi önemlidir mutlaka ama günümüzde kapalı ameliyat tercih edilme oranı çok daha yüksektir, kapalı ameliyatların iyileşme oranları ve estetik görünüm açısından ortaya çıkan sonuç çok daha iyi. Burun estetiği sonucunda burnum nasıl görünecek? Hastaların en büyük endişesi sonuç nasıl olacak ve doğal bir görünümüm olacak mı? Evet, alınan sonuçlar gayet başarılı birçok doktorun bilgisayar destekli modelleme ile hastaya önceden ne şekilde görüneceğini gösterebilmesi, sürpriz sonuçlar la karşılaşılmasını engellemektedir. Burun kemiği nasıl düzeltilecek? Uygulanan teknikler le artık kemik düzeltilmesi, daha önce ki gibi kırılarak düzeltilme yerine kesiler le yapılmaktadır. Ameliyat sonrası Tampon kullanılacak mı? Hayır artık özel silikon dan üretilen materyaller kullanılmaktadır. Nefes almam da değişim olacak mı? Ameliyat öncesi nefes almada zorluk çekiyorsanız yapılan burun estetiği ameliyatıyla bu giderilecektir, daha öncesinde bir problem yoksa var olan korunacaktır. Herhangi bir sorun la karşılaşır mıyım? Kanama, burunda eğrilik, aşırı şişlik, morluk, enfeksiyon, ilaçlara karşı etkileşim anlamında genel araştırma sonuçlarında %10 risk vardır. Bu sorunları yaşamamak için ameliyat öncesi doktorunuzun detaylı bir muayenesiyle bu sorunları yaşamaktan kurtulursunuz.

Burun estetiği ameliyatında doğru doktor ve iyi bir hastane seçmeniz, sonuçların ok daha iyi ve ileride sorun yaşamayacağınız bir hayatınız olacaktır.