Kimlere saç ekimi yapılır?

Androjenik yani erkek tipi saç dökülmesi görülen yaşa, hormonlara ve kalıtıma bağlı erkekler, saç ekiminin en sık uygulandığı hasta grubudur. Bunun haricinde travma ya da yanık sonrası saç veya kaşında çıplak alan oluşanlar; daha önce ekim yaptırmış ancak sonuç alınamamış olanlar, bayan tipi saç dökülmesi görülenler saç ekimine aday hasta grubudur.

Sonuç kalıcı mı?

Kelleşmiş bölgeye ekilen saç hücreleri genetik olarak kelliğe karşı dirençli olduğu için, ömür boyu uzamaya devam edeceklerdir.

Ne kadar saça ihtiyacım var?

İhtiyacınız olan saç miktarı, ihtiyaç görülen alanda hesaplamalar yapılarak belirlenir. Dökülme tipiniz belirlendikten sonra dökülmesi muhtemel alanlara da sıklaştırma işlemi uygulanabilir. Tek seansın yeterli olmadığı hastalarda en iyi sonuçlara, genellikle ikinci seans sonrası kavuşulmaktadır.

Operasyon sonrası günlük hayatımda değişiklik olacak mı ?

Bir iki gün içinde kişiye göre değişen oranda oluşabilecek şişlik, gerekli tedavi ile en az düzeye iner. İlk on günde oluşabilecek kabuklu görünüm, yıkama uyguladığınız takdirde sizi rahatsız etmeyecektir. Bu dönemde şapka takarak gizlemeniz mümkündür.

Saç ekimi için yaş sınırlaması var mıdır?

18 yaşından büyük olmak yeterlidir.İşlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50’sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda hastaya uygulanacak en etkili tedavi saç ekimidir.

Ektirdiğim saç ne kadar doğal gözükecek?

Eğer uygun ve iyi bir şekilde yapılırsa, saç ekimi yapılan kişinin saçları normal saçlardan bir farkı olmayacaktır.

Saç ekimi prosedürü ne kadar sürmektedir?

Ortalama 6 saatte 2000 greft FUE yöntemi ile ekilebilmektedir

Saç ekimi işlemi acı verir mi?

Saç ekimi, sırasında lokal anestezi yapıldığı için başından sonuna herhangi bir ağrı duyulmamaktadır.

Kaç seans ya da grefte ihtiyacım olacak?

Ne kadar saç ekimine ihtiyaç duyduğunuz tamamen ne kadar saç kaybınız olduğuna ve saçınızın nasıl görünmesini istediğinize bağlıdır. Saç ekimi 1-3 seans yapılabilir.

Ne kadar zamanda yeni saçlara kavuşulur? 


15 gün ila 1 ay içinde hasta ekim öncesi görünümüne döner. Daha sonra 3 ay kadar görünümünde bir değişiklik olmaz. Yeni saçlar 3 ay sonra çıkmaya başlar. Ekilen saçların belirginleşmesi en çok 5 ve 6’ncı aylarda görülür. Daha sonraki dönemde her ay yüzde 10’luk bir artış olur ve ekilen saçların yüzde 90’ı ekim sonrası 9’uncu ayda ortaya çıkar. Kalan yüzde 10’u da 1 yıla kadar çıkmaya devam eder ve çıkan saçlar giderek kalınlaşır, tüm ekimin sonucu 1 yılda alınmış olur.

Saç ekiminin hasta sağlığı açısından herhangi bir dezavantajı var mıdır? 


Bu işlem tamamen lokal anestezi altında yapılan son derece risksiz bir işlemdir. İşlem sonrası dönemde de sağlığı etkileyecek hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.