Burun estetiği ameliyatı faydaları

Burun estetiği, plastik cerrahinin sunduğu bütün hizmetler içinde farklı bir yere sahiptir. Meme büyütme estetiği ya da karın gerdirme ameliyatı özgüveni arttıran ve psikolojik olarak hastanın kendini iyi hissetmesi için estetik cerrahinin sunduğu nimetlerdendir. Ancak burun estetiği tüm bunların yanı sıra sağlıklı bir yaşam dengesini sunan plastik cerrahi işlemidir. Burun ameliyatıhastaya hem estetik açıdan güzel bir görünüm, hem de işlevsel özellik bakımından sağlıklı bir yaşam imkânı sunar. Tüm dünyada hem sağlık hem de estetik nedenler ile yapılan en yaygın ameliyat türlerinden bir tanesidir. Bazı hastalar için burun estetiğiişlevsel özellik kaybı nedeniyle yaptırılmak istenmektedir. Tüm dünyada hem sağlık hem de estetik için yapılmakta olan bir cerrahi işlemidir.

Burun estetiği yaptıran hastaların burnunda şekil olarak bir eksiklik varsa beraberinde az ya da çok da olsa genellikle işlevsel bir sıkıntı da vardır. Yani şekli bozuk olan burnun çoğunlukla yapısı da bozuktur. Genellikle burun ucu kaldırma, kıkırdak yapısında ki eğriliği düzeltilme, burun eğriliğini düzeltme gibi işlemler burun ameliyatını kapsamaktadır. Sağlıklı nefes alabilmek ve yaşamsal fonksiyonları devam ettirebilmek için de genellikle burun ameliyatı tercih edilmektedir.

Burun estetiği fiyatlarıameliyatın yapıldığı hastaneye ve operasyonu gerçekleştiren doktorun yetkinliğine göre değişebilmektedir. Burun estetiği ameliyatlarının hemen hemen hepsi hastaların yaşam kalitesini arttırmayı sağlayan ve hem işlevsel hem de estetik açıdan fayda sağlayan operasyonlardır. Uyku sorunlarının büyük bir çoğunluğunun nedeni kişilerdeki solunum sorunlarından kaynaklanmaktadır. İnsanların solunum yollarında ki bozukluklar uyku apnesi başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Bu gibi durumlarda genellikle burun estetiği ameliyatları en kesin çözüm alternatifi olarak görülmektedir. Burun estetiği sonrası kişi kendini daha iyi hisseder ve özgüveni artar. Çünkü işlevsel amaçlı yapılan düzeltme ameliyatları fiziksel olarak da olumlu yönde değişikliğe neden olur. Yüzünüzde en çok görülen nokta olan burnunuzun yapısını değiştirmek size kendinizi çok daha iyi hissettirebilir. Bu yüzden, burun estetiği ameliyatı ile hem fiziksel hem de işlevsel düzelttirme işlemi yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Bu konuda en önemli nokta uzman bir plastik cerrahi uzmanından yardım almaktadır.

İstanbul ‘da 2018 yılı için Burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.