burun estetiği ameliyatı

Burun Estetiği

İlk burun estetiği ameliyatı neticesinde oluşan fonksiyonel sorunlar ya da hastanın beklentilerinin karşılanmaması nedeniyle ihtiyaç duyulan revizyon (düzelti) burun ameliyatları hastaların korkulu rüyası olmamalı.

Sağlık problemleri ya daestetik kaygılar nedeni ile burun ameliyatı olmuş hastaların, bu ameliyatlardan istediği sonucu elde edemeyerek mutsuz olması veya ameliyat sonrasında burun çökmesi, eğriliği problemleri yaşanması revizyon (düzeltici) burun ameliyatı ihtiyacı doğurabilir.

Geliştirmiş olduğu 6 farklı cerrahi tekniği tıp literatürüne kazandıran Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, ‘revizyon burun ameliyatları’ ile ilgili merak edilen tüm detayları açıkladı.

Revizyon Nedeni Çok İyi Saptanmalı

Revizyon burun ameliyatı olmak isteyen hastanın, bu ameliyatı isteme nedenlerinin çok iyi analiz edilmesinin bu ameliyattaki başarıyı etkileyen en önemli noktadır. Hasta, geçirdiği ilk ameliyatın sonucunda neden mutsuz oldu? bu sorunun cevabı,biz hekimler için çok önemlidir. Ameliyat sırasında veya sonrasında yaşanan problemler, şanssızlıklar, hastanın beklentisinin hekim tarafından yeterince karşılanmaması ya da hastaların gerçek dışı beklentilerinin var olması hastaları, ikinci kez burun ameliyatına yönlendiren nedenleri oluşturmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatlarının %5-10’u Revizyona İhtiyaç Duyuyor

Burun kıkırdak yapılarında ilk ameliyat sırasında aşırı çıkarım yapılması sonucu, burun desteğinin tamamen bitmesi, burun ucu düşmesi veya burun çökmesi, burunda eğrilik ve yamulma oluşması ya da tam düzelmemesi, burun ucu ve kanatlarında oluşan asimetri, aşırı kalkık burun veya aşırı oyulmuş burun sırtı, revizyon burun ameliyatlarında en sık karşılaşılan nedenler olarak sayılabilir.

Ameliyatın incelikleri hakkında yapılan açıklama da “Revizyon burun ameliyatlarını ikiye ayırabiliriz. Bu ameliyatlardan bazıları 15-20 dakika süren, küçük dokunuşlar ile problemlerin ortadan kaldırıldığı minör ameliyatlar oluyor. Bunun dışında majör revizyonların yapıldığı, 5-6 saat sürebilen, kulak ya da kaburgadan alınan ekstra kıkırdaklar sayesinde burnu yeniden şekillendirdiğimiz revizyon burun ameliyatları da oluyor.’’ denildi.

İlk Burun Ameliyatı ile Revizyon Burun Ameliyatı Arasında En Az 6 Ay Olmalı

Hastalar ilk ameliyatlarını olduktan sonra mutlu olmasalar da sabırla beklemeliler. 6-12 aylık iyileşme süreci sonrasında ortaya çıkacak olan sonuç halen kendilerini mutsuz ediyorsa, revizyon burun ameliyatı yöntemine başvurmalılar.

Bu kararı alırken hekim seçiminin çok büyük bir önem taşıdığını unutmamalılar. Alanında uzman, hastası ile sağlıklı bir iletişim kurabilen ve hastasını anlayan ve revizyon ameliyatlarda deneyimli hekimler,yaptıkları doğru analizler ve titizlikle planlanan cerrahiler sonucunda hastanın daha önce yaşadığı sorunları ve mutsuzluğu ortadan kaldırabilirler. İstanbul ‘da 2018yılı için Burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.