Saç Mezoterapisi

Mezoterapi; vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına manuel (elle) veya otomatik (mezoterapi tabancası ile) enjekte edilme işlemidir. Bu sayede istenilen bölgeye hızlı şekilde ulaşılır ve verimlilik arttırılmış olur.

Mezoterapi ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Kan dolaşımındaki bozulmalar ve genetik faktörler , saçlı deriyi besleyen ve yenilenmesini sağlayan damarların oksijen, vitamin ve organik besinleri alamamasına sebep olur. Böylece saçlarda cansızlık, güçsüzlük veya dökülme gibi problemler ortaya çıkar.

Androgenetik saç dökülmelerinin tedavisi, artık mezoterapinin klasik endikasyonları arasına girmiştir. Sonuçlar gayet tatmin edicidir. Fakat esas önemlisi sonuçların uzun süre kalıcılığını korumasıdır. Akut vakalarda ilk 4 seans 2 haftada bir, sonraki 4 seans ayda bir olmak üzere genellikle 8 seanslık bir atak tedavi yeterli olmaktadır. Kronik vakalarda ise bu atak tedavinin önce 4 ay boyunca ayda bir, daha sonra 2, 3, 4 ayda bir giderek seyrekleşen tekrarlarla desteklenmesi uygundur. Saç mezoterapisi, var olan güçsüzleşmiş , kaybetmek üzere olunan saçları, sağlıklı hale getirmek ve onların köklerine tutunmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Kan dolaşımını hızlandırarak ve kökleri besleyerek saç sağlığına destek verilmiş olur.

  • Merak Ettiğiniz Konu Hakkında Bilgi Almak için Lütfen 0530 146 95 45-0216 354 55 57 nolu Telefonlardan Bana Ulaşınız…

    Arzu Çetin Estetik Danışmanı

Arzu ÇETİN
Saç Mezoterapisi
5